گوگل ادز چیست و چه تاثیری دارد ؟

گوگل ادوردز سرویس تبلیغات پولی گوگل میباشد که از آن با نام گوگل ادز یاد میشود. این سرویس به شما این امکان را میدهد که در پلتفرم های مختلف گوگل از جمله محبوب ترین آنها میتوان به موتور جستجو گر گوگل اشاره کرد.

گوگل ادز

شما میتوانید تبلیغات خود را در نتایج جستجوی گوگل ، در سرویس اشتراک ویدیوی گوگل سروی های بازی های گوگل نمایشد بدهید و با توجه به ضمینه فعالبت خود میتوانید برای کسب و کار خود در یکی از این سرویس های از انواع مختلف تبلیغ را قرار دهید. شما میتوانید با عضویت در این سرویس گوگل با تعریف کمپین های مورد نیاز خود با توجه به نوع کمپین میتوانید تبلیغ خود را در یکی از انواع تبلیغ های زیر تعریف نمایید.

  • Text ads
  • Image ads
  • Video ads
  • Mobile ads

در ادامه بیشتر با این عنواوین آشنا خواهید شد.

شبکۀ جستجوی گوگل چیست؟

شبکه جستجوی گوگل به گروهی از وب سایت ها و اپلیکیشن های مرتبط به جستجو گفته میشود. در هنگامی که شما بر روی شبکه گوگل یک تبلیغ ا اجرا میکنید در هنگام جستجوی یکی از کلمات کلیدی شما تبلیغ شما در در نزدیکی نتایج جستجو نمایش داده میشود.

به زبان ساده تر شما یک تبلیغ برای نمایش در نزدیکی نتایج جستجوی تبلیغات گوگل قرار می دهید و هنگامی که یکی از کاربران با استفاده از موتور جستجو گر گوگل یک کلمه کلیدی را که شما برای دیده شدن تبلیغ خود قرار داده اید را جستجو میکند شانس نمایش تبلیغ شما در نزدیکی نتایج جستجوی کاربر وجود دارد و میتواند باعث جذب مشتری بالقوه برای کسب و کار شما گردد.

 

شبکه نمایش گوگل  چیست؟

این نوع از تبلیغات به تبلیغات گوگل در کنار سایت ها گفته می شود و به شما کمک میکند که در حالی که مخاطبان در حال مطالعه و گشت و گذار در سایت های مورد علاقه خود هستند تبلیغات شما این شانس را دارند که توسط کاربران دیده شوند و در صورت علاقه میتوانند با کلیک بر روی تبلیغ شما به سایت شما هدایت شوند.

شبکه نمایش گوگل ادز

برای تبلیغات در گوگل از کجا شروع کنیم ؟

برای تبلیغ در گوگل میتوانید به یکی از شرکت های معرفی شده در سایت گوگل ادز استفاده بفرمایید و اقدام به شارژ اکانت گوگل ادوردز خود کنید.

برای این منظور میتوانید با جستجو در قسمت Partnership  سایت گوگل ادز به نزدیکترین شرکت در محل استقرار کسب و کار خود مراجعه نمایید و از خدمات این شرکت ها برای تبلیغ کسب و کار خود از طریق گوگل ادز اقدام بفرمایید.

شما میتوانید شما میتوانید جهت آشنایی بیشتر با مفاهیم CPC (Cost-Per-Click) برداخت به هزای هر کلیک یا نرخ کلیک و  CPM (Cost Per Impression) میزان پرداختی صاحب تبلیغ به ازای میزان مشخصی Impression و PPC Pay-Per-Click  پرداخت به هزای هر کلیک  را در جستجو بفرمایید.

CPC (Cost-Per-Click)

به معنی میزان هزینه ای مه شما در کمپین خود برای کلیک بر روی کمپین تبلیغاتی خود مشخص مینمایید. این عبارت همان نرخ کلیک میباشد.

Cpc گوگل ادز

ا  CPM (Cost Per Impression)

یک روش برای تعیین پرداخت شما در کمپین تبلیغاتی به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید میباشد.

 

PPC (Pay-Per-Click)

به معنی میزان پرداخت به ازای کلیک هر کاربر بر روی تبلیغ شما است و از CPC بر روی کمپین تبلیغاتی شما معین میشود.

نواع کمپین های تبلیغاتی:

Text ads :

این تبلیغات در شبکه های تبلیغ گوگل در بالا و پایین نتایج جستجوی موتور جستجو گر گوگل نمایش داده میشوند.

Image ads :

یک نوع تبلیغ که شامل محتوای گرافیکی است.

Image ads یک عکس که شامل ارایه اطلاعات درباره کسب و کار، خدمات و محصولات شما است؛ میباشد. هنگامی که مردم در هر قسمت از تبلیغ شما کلیک کنند به سمت سایت شما هدایت میشوند.

این نوع تبلیغ میتواند در وبسایت ها و باقی قسمت های شبکه نمایش گوگل ظاهر شود ( نمایش داده شود).

google ads گوگل ادز

میتواند شامل تصاویر ثابت و یا تصاویر متحرک و یا فرمت فلش باشد.

برای داشتن یک Image ads شما میتوانید یک تصویر را ایجاد نماییدو فایل را در اکانت خود آپلود نمایید و یا از ابزارهای رایگان گوگل در قسمت Ad Gallery برای ایجاد تصویر با استفاده از قالب های از پیش آماده گوگل استفاده بفرمایید.

Video ads :

این تبلیغ در ویدیو های گوگل و نمایش داده میشود مانند ویدیو های سایت youtube.com و در قسمت های مختلفی نمایش داده میشود. youtube ads

 تاثیر گوگل ادز بر سئو

بزرگترین اشکال سئو این است که بعد از گذشت چندین ماه وب سایت شما شروع به خود نمایی خواهد کرد. اما این مسئله در ادوردز پیش نخواهد آمد. از زمان شروع کار شما با ادوردز، تبلیغات نمایش داده شده و تاثیر مستقیم آن را مثلا در داده های بازدید کننده حس خواهید کرد. نه تنها این امکان برای شما پیش می آید که با صرف هزینه خرد، سرعت زیادی را به دست خواهید آورد، بلکه زمان مورد نیاز برای بافتن کلید واژه های موثر را نیز خواهید داشت. خرید اکانت اختصاصی گوگل ادوردز شما را قادر می سازد تا از داده های ادوردز خود، در راه اندازی یک کمپین سئو موفق استفاده کنید.

تاثیر گوگل ادز بر سئو

گوگل بطور مداوم در حال بهبود  گوگل ادز می باشد چون یکی از منابع درآمدی اصلی گوگل بوده و برای افزایش بازدید گوگل این مسئله اهمیت دارد البته تعرفه آگهی در گوگل ارائه شده توسط شرکت‌ها متفاوت می‌باشد که این مورد بستگی به هزینه‌های ارزی دارد. این مشارکت در موارد مختلف توسط گوگل، باعث ایجاد زمینه های مختلف تبلیغاتی در موارد گوناگون شده که این امر با ارائه آگهی در گوگل میسر شده و افزایش بازدید سایت شما را به همراه دارد.

توانایی در کنترل هزینه های تبلیغاتی این از ویژگی های بی نظیر ادوردز است. شما می توانید بیشترین هزینه به ازای هر روز را به انجمن کاری خود اختصاص دهید. که این ویژگی باعث مدیریت هرچه بیشتر هزینه ها و مسیردهی به آن می شود. بدترین بخش سناریو این است که تعداد تبلیغات با کاهش بودجه شما کم خواهد شد. اما شما بر این اساس می توانید بودجه خود را با توجه به تعرفه آگهی در گوگل و خرید اکانت اختصاصی گوگل ادوردز افزایش دهید. این امر باعث متعادل شدن روند افزایش بازدید گوگل و نتیجتا افزایش بازدید سایت خواهد شد.

بدلیل سرعتی که در روند گوگل ادز وجود دارد، زمانی که با سئو مقایسه می شود، شما میزان موفقیت بیشتری نسبت به رقیبان خود در این راه دارید. چون وب سایت شما در نتایج موتورهای جستجو نمایش داده شده و کلیک های بیشماری بر روی لینک نتایجی که نام حرفه شما در آن قرار دارد می شود. این امر به طرز شگفت انگیزی سبب افزایش بازدید سایت شما در برابر دیگران خواهد شد.

هر آنچه بایستی قبل از خرید هاست لینوکس بدانید

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *