هر آنچه بایستی در مورد وب سایت ساز ایرانی بدانید

وب سایت ساز چیست؟

وب سایت سازها ابزاری هستند که به طور معمول امکان ساخت وب سایت ها را بدون ویرایش کد دستی فراهم می کنند یعنی انها ابزار خوبی هستند برای ان دسته از افرادی که آشنایی با دانش برنامه نویسی ندارد چرا که  انها قالبهای از پیش طراحی شده اند .

لذا با کمترین زمان و هزینه امکان داشتن سایت را از طریق این ویزگی خواهید داشت.

سایت سازها در دو دسته قرار می گیرند:

  • انلاین: ابزارهای اختصاصی ارائه شده توسط شرکت های میزبان وب. این موارد معمولاً برای کاربران در ساخت سایت شخصی خود درنظر گرفته شده است.
  • افلاین: نرم افزاری که روی رایانه اجرا می شود ، صفحات ایجاد می کند و می تواند این صفحات را در هر میزبان منتشر کند.

به عبارت دیگر ، وب سایت ساز یک برنامه یا ابزاری است که به شما در ساخت یک وب سایت کمک می کند.

وب سایت ساز ایرانی چیست

وب سایت ساز ایرانی ابزاری است که از طریق ان بدون نیاز به برنامه نویس و هزینه های بالای طراحی و نگهداری از سمت برنامه نویس میتوانید سایت دلخواهتان را با سرویس سایت سازطراحی کنید به گونه ای که سفارشی سازی مد نظرتان را در ان بر حسب قالب تعریف شده اعمال نمائید.

 

 مزایای وب سایت ساز ایرانی

کاهش هزینه ها

استفاده از وب سایت سازهزینه توسعه و نگهداری وب سایت را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.با استفاده از وب سایت ساز ایرانی شما می توانید هیچ هزینه ای بابت طراحی سایت پرداخت نکنید و بجای ان پول خود را برای گزینه های مهمتری مثل تبلیغات و سئو هزینه نمائید.

عدم نیاز به کد نویسی

با یک وب سایت ساز، نیازی به یادگیری HTML یا هر نوع کدگذاری وب سایت نیست. برای توسعه یک وب سایت متناسب با نوع تجارتتان ، میتوانید  یکی  از قالب های ارائه شده توسط شرکت ارائه دهنده سرویس را انتخاب کنید.

کیفیت گرافیک بالا

یک سازنده وب سایت به شما امکان دسترسی به گرافیک وب سایت با کیفیت بالا را می دهد که بدون هزینه اضافی قابل استفاده است. از این گرافیک ها می توان برای تقویت صفحات وب سایت استفاده کرد و از این طریق سایت برای بازدید کنندگان جذاب تر خواهد شد.

سهولت استفاده

تقریباً همه سازندگان وب سایت قابلیت Drag And drop   را ارائه می دهند ، به این معنی که کاربر برای هر تغییری که می خواهد در وب سایت ایجاد کند ، نیازی به نوشتن کد جدید نیست. به این ترتیب این امکان را به کاربر می دهد که به راحتی بتواند محتوا و تصاویر را به روز کند.

بحث تحریم ها

به دلیل وجود تحریم ها امکان استفاده برخی از قابلیتهای سرویس های سایت ساز خارجی که از  طریق ip  های ایران ارتباط برقرار میکنند وجود ندارد ، لذا وب سایت ساز ایرانی این مشکل را نخواهد داشت.

سرعت بارگذاری بیشتر

به دلیل اینکه وب سایت ساز ایرانی در دیتاسنترهای داخل کشور میزبانی می شود  سرعت بارگذاری و انتقال  سریع تری نسبت به وب سایت سازهای خارجی دارد.

امکان ارتباط با تیم پشتیبانی

از دیگر مزایای وب سایت ساز ایرانی امکان برقراری  ارتباط با تیم پشتیبانی ارائه دهنده ان سرویس جهت اشکال زدایی  است در صورتیکه این امکان در وب سایت ساز خارجی وجود ندارد.

معایب وب سایت ساز ایرانی

در این قسمت چند محدودیت وب سایت ساز ایرانی ارائه می شود.

محدودیت استفاده از این سرویس در تلفن همراه

برنامه نویسی برای مشاهده سایت در تلفن همراه بسیار اهمیت دارد.بسیاری از سازندگان وب سایت ساز ایرانی و همچنین خارجی در بهینه سازی سایت شان محدودیت دارند.

چرا مشاهده وب سایت در موبایل اهمیت دارد؟ مشاهده سایت ازطریق موبایل نسبت به سیستم های دسکتاپ پیشی گرفته است.بیشتر از پنجاه درصد از کاربران وب سایتشان را از طریق موبایل می بینند.

وب سایت ممکن است کامل نمایش داده نشود

اکثر سازندگان وب سایت ساز ایرانی و خارجی قبل از اینکه سایت Publish  شود یک پیش نمایش از ان به شما نشان می دهند.با این حال سایت پس از انتشار به ندرت دقیقا مانند پیش نمایش به نظر می رسد.در نتیجه شما ممکن است مدت زمان قابل توجهی را صرف ایجاد وب سایتی کنید که در واقع از نطر ظاهری مانند انچه که در نظر گرفته اید نیست. طبیعتا اینها می تواند ناامید کننده باشد و شما مجددا به انچه سازنده وب سایت ساز ایرانی یا خارجی اجازه می دهد محدود هستید.

سهولت استفاده از سرویس سایت ساز ایرانی

وب سایت ساز در ابتدا کار ساده ای به نظر می رسد که یک امتاز بزرگ است. وقتی سعی میکنید به پیوندها ،شخصی سازی صفحات و تغییر اندازه صفحات بپردازید ، انها به یک فرایند پر دردسر تبدیل می شوند.که یادگیری تغییر بخش هایی از وب سایت می تواند مدت زمانی به طول انجام تا موارد مورد نیاز را سفارشی سازی کنید. در این مورد هم شما هنوز محدودیتهایی در تغییرات مورد نظرتان جهت اعمال در سایت تحت انچه که سازنده سایت ساز اعمال کرده خواهید داشت.

انتخاب الگوی  Cookie-cutte

بسیاری از سازندگان وب سایت ساز ایرانی و خارجی با ارائه دادن الگوی خاص برای سایت خود ، فقدان دانش برنامه نویس را دور می زنند. بنابراین شما میتوانید در مکان های مشخصی فقط متن یا تصویر مورد نظر را در ان نقطه قرار دهید.اما اگر نیاز به فضای بیشتری خارج از چارچوب طراحی شده ان قالب نیاز داشته باشید ، شانسی ندارید.

مقایسه ی وب سایت ساز ایرانی با وب سایت ساز خارجی

همانطور که در قسمت مزایای وب سایت ساز ایرانی اشاره شد موارد اعلام شده موضوع مقایسه بین وب سایت ساز ایرانی با وب سایت ساز خارجی می تواند باشد، از قبیل موارد ذیل :

هزینه راه اندازی و نگهداری وب سایت ساز ایرانی نسبت به نمونه خارجی ان کمتر و مرقون به صرفه تر است.

که با مشاهده و مقایسه قیمت ارائه دهندگان سایت ساز ایرانی نسبت به نمونه خارجی قابل درک می باشد.

موضوع تحریم ها که استفاده ازبرخی  ویژگیهای  وب سایت ساز خارجی با استفاده از IP  های ایران امکان پذیر نمی باشد .

موضوع سرعت بارگذاری داده ها در وب سایت سازی ایرانی به دلیل اینکه در دیتاستنترهای داخل کشور هستند نسبت به نمونه خارجی بیشتر است.

میزبانی و پشتیبانی سرویس های وب سایت ساز ایرانی در داخل کشور انجام می شود و بنابراین امکان اشکال زدایی و دسترسی برای خدمات پشتیبانی سهولت دارد نسبت به نمونه خارجی ان.

معایب مزایای فروشگاه ساز اینترنتی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *