5 مزایا و یک معایب که قبل از خرید سرور مجازی ایران بایستی بدانید

در مقاله پیش رو قصد بررسی این را داریم که در زمان خرید سرور مجازی ایران مزایا و معایب چه میتواند باشد به طوری که نیاز تمام افرادی که قصد خرید سرور مجازی ایران را دارند براورده گردد در ابتدا باید بدانیم که سرور مجازی ایران چیست.

سرور مجازی ایران چیست

هر فردی که قصد راه اندازی وب سایت یا داشتن یک ایمیل ادرس با دامنه شخصی داشته باشد نایز به خرید یک میزبانی دارد این میزبانی میتواند اختصاصی یا اشتراکی باشد در اینجا میخواهیم هاست اختصاصی مجازی را بررسی کنیم سرور مجازی یک ماشین مجازی با منابع مشخص را در اختیار شما قرار خواهد داد تصور بفرمایید شما یک ماشین کاملا اختصاصی در اختیار شماست ولی ماشین فیزیکی یا استفاده از تکنولوژی مجازی سازی به چند ماشین مجازی مستقل تفکیک شده است مانند تمامی کامپیوتر های عادی امکان نصب سیستم عامل های متفاوت  بر روی سرویس شما وجود خواهد داشت و بسته به نیاز شما میتوانید بر روی سرور مجازی خود سیستم عامل های مختلف نظیر ویندوز و لینوکس نصب بفرمایید و محدودیت های نصب نرم افزار که در میزبانی ها اختصاصی وجود دارد را نخواهید داشت  به طور کلی  Virtual Private Server – VPS یک سرور مجازی است ، یکی از چندین ماشینی که در یک سرور فیزیکی واحد ایجاد می شود. کلمه خصوصی به این معنی است که سرور مجازی شما برای شما محفوظ است و به هرکاربر دیگری فضای مخصوص به خود داده می شود.در ادامه توضیحات مفصل تری در ارتباط با مزایای سرور مجازی برای شما ارائه خواهد گردید.

مزایای خرید سرور مجازی ایران

1.امکان نصب نرم افزار های مختلف:در سروv های مجازی تمامی امکاناتی که بر روی سیستم شخصی تجربه کرده اید را خواهید داشت و هیچ محدودیتی غیر از منابعی نظیر ram  و cpu و فضای دیسک نخواهید داشت این امکان میتواند درذ طراحی و استفاده شما از میزبانی کمک کننده باشد.

2.داشتن منابع اختصاصی: یک در سرور های اشتراکی منابع یک سرور شامل ram و cpu بین کاربران به شکل اشتراکی تقسیم میشود ولی در سرور مجازی منابع خریداری شده به شکل کامل در اختیار شما قرار خواهد گرفت این باعث افزایش عملکرد خواهد شد برخلاف میزبانیاشتراکی ، جایی که ده ها ، و در برخی میزبانی ها صدها کاربر دیگر با همان سرور مشاغل خود را بارگزاری  می کنند ، VPS اطمینان حاصل خواهد کرد که وب سایت شما از سایر کاربران مستقل است. اینمورد بسیار مهم است زیرا وب سایتهایی که دارای میزبانی  مشترک هستند می توانند توسط یکدیگر متاثر شوند و این می تواند باعث ایجاد مشکلات عملکرد شود. به عنوان مثال ، اگر وب سایتی که سرور اشرتاکی شما آن را بارگزاری می کندد ترافیک بالایی دارد ، می تواند همه سایت های روی سرور را کند کند. با استفاده از VPS ، عملکرد وب سایت شما هرگز توسط سایت های دیگر مشخص نمی شود.

  1. 3. از منابع خود به با بالاترین بازده استفاده کنید :با تشکر از منابع اختصاصی ای که VPS ارائه می دهد ، شما هرگونه دوست دارید می توانید از آنها استفاده کنید. این یکی دیگر از تمایزهای بزرگ بین این نوع برنامه و میزبانی اشتراکی است ، vps میزانی است که شما در مورد نحوه تخصیص منابع کنترل دارید.هنگامی که VPS را خریداری می کنید ، دقیقاً می دانید از چه منابعی استفاده می کنید ، و می توانید آنها را منحصراً برای محتوای خود استفاده کنید و در صورت لزوم آنها را مدیریت کنید. این کار همچنین اجرای بیش از یک وب سایت در همان نقشه را بسیار آسان تر می کند.
  2. مقیاس پذیری:بسته به نیازهای متغیر شغلی شما – با VPS ، مقیاس بالا و پایین می تواند به راحتی و به سرعت و بدون هیچگونه وقفه ای انجام شود.
  3. امنیت:از آنجا که VPS از سایر کاربران در همان سرور جداست ، آنها نمی توانند به منابعی که برای شما اختصاص داده شده است دسترسی پیدا کنند از جمله مزیت سرور مجازی است. امنیت سرور شما در کنترل شماست. می توانید بدون نگرانی در مورد سایر سرورهای مجازی ، فایروال ها و ابزارهای امنیتی اضافی را تنظیم کنید.

موارد بالا نکات مثبت کلی یک سرور اختصاصی مجازی است نکته مثبت خرید سرور مجازی ایران را میتوان قیمت مناسب به نسبت سرویس های خارج ایران و سرعت لود بهتر برای کاربران ایرانی در نظر گرفت.

 

مزیت دیگر این است که شما توسط یک سرور فیزیکی محدود نمی شوید (همانطور که می خواهید با یک برنامه اختصاصی باشید). بنابراین ، گسترش منابع خود به همراه نیازهای سایت ساده تر است.

معایب خرید سرور مجازی ایران

1.تنها ایرادی که برای خرید یک سرور مجازی ایران میتوان متصور شد مشهود بودن Ip  ایران برای این سرو هاست که با توجه به شرایط تحریم کشور میتواند در دسترسی شما به برخی سرویس ها و یا مکاتبات خارجی از طریق ایمیل مشکل افرین باشد

خرید سرور مجازی ایران ویندوزی یا خرید سرور مجازی ایران لینوکس مناسب کسب و کار من است

با توجه به این مورد که با خرید یک سرویس مجازی ایران هر os بر روی آن قابل نصب است تنها منابع و طراحی شما میتواند در انتخاب os تاثیر گزار باشد منابع از ان جهت که ویندوز برای نصب با توجه به update ها و حجم خود ویندوز حداقل باید فضای دیسک 30Gb را دارا باشد ولی برای لینوکس این مقدار کمتر است همچنین برای کاربرانی که طراحی با sql server دارند و یا نیاز به نصب نرم افزار های نظیر smarter mail دارند میبایست از سرویس ویندوزی استفاده کنند و یا کاربران wordpress بهتر است از سرویس های لینوکسی استفاده کنند پس خوب و بد مطلق وجود ندارد این نیاز شماست که این موارد را تعریف میکند.

همه چیز درباره ی ثبت دامنه com

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *